A Tallowlight Kft. tulajdonosa büszke a raklapgyártó üzemből átalakított, központi sürgősségi kórházára (immár vármegyei!), amely modellértékű: miként lehet létrehozni minimális anyagi ráfordítással működőképes egészségügyi intézményt.
Savó Pál elsőként a saját tervezésű, energiatakarékos műtéti világítórendszert mutatja be, amely valóban egyedülálló a világon. Az itt dolgozók hamar hozzászoktak ehhez, egyébként is mindent könnyen elfogadnak, nem okozott nehézséget számukra, hogy a kórházi folyosókon, közös terekben félhomály uralkodik, egyes területeken pedig teljes a sötétség. Ennek jótékony biológiai-fiziológiai hatása van, hiszen a műtétet végzők szeme fokozatosan szokik hozzá a nagyobb fényerőhöz. A központi műtőben, korábban ez volt a raklapgyártó fűrészterme, nyolc nagy méretű gyertya kapott itt helyet, a műtőasztal fölött pedig tíz, csöpögésbiztos faggyúrúd ad elegendő fényt a legbonyolultabb agytályogműtétekhez is.
A hazai piac megrendelői azt kérték Savótól, hogy magyaros, könnyen kiejthető nevet válasszon a hangzatos Tallowlight helyett, ezért immár Faggyúfény Kft-ként folytatják tevékenységüket. A faggyú alapú világítási szisztémát Savó dolgozta ki, de a műtéti eszközök sterilizása is az ő nevéhez fűződik. Ennek lényege, hogy a műtétek végén nem hagyják kialudni a gyertyákat, hanem azok csonkig égéséig a gyertyaláng fölé helyezik a szikéket, ollókat, orvosi fűrészeket, így a tűz végzi el a baktérium- és általános kórokozómentesítést. Sikerült is visszaszorítani a kórházi fertőzéseket, immár csak minden harmadik beteg kap el valamilyen baktérium okozta kórt. A halálozási arányt is javították, ebben az évben már csak minden ötödik beteg hunyt el az osztályokon.
Savó megköszöni az érdeklődést, és reméli, hogy igaz beszámolót olvashat majd kórházáról. Megnyugtatom, csak a valóságot mutatjuk be olvasóinknak. Ezek után Savó Pál elnézést kér, de sietnie kell, mert a betegszállító lifteknél ma ő működteti a szintén saját tervezésű kézi csörlőberendezést.